Doświadczenie

Moje doświadczenie zdobywałam, przez wiele lat prowadząc własny gabinet oraz poprzez aktywność zawodową w wielu placówkach medycznych w tym m. in. w Zespole Lecznictwa Otwartego w Jaworznie, gdzie na przestrzeni lat zajmowałam różne stanowiska tj. psychoterapeuta dzieci i młodzieżykierownik Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży „Azymut”psychoterapeuta uzależnień w Poradni Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia.

Pracowałam również w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, gdzie przez okres 3 lat prowadziłam grupę terapeutyczną dla pacjentów z zaburzeniami i chorobami psychicznymi na dziennym oddziale psychiatrycznym.

Innymi placówkami, z którymi byłam związana zawodowo była Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia „Lambda” w Piekarach ŚląskichCentrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom w BytomiuPaństwowe Szkoły Budownictwa - Zespół Szkół w Bytomiu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Ponadto, w ramach stacjonarnego i całodobowego oddziału terapii dla młodzieży uzależnionej od narkotyków, prowadzonego przez Fundację „Dom Nadziei” w Bytomiu realizowałam projekt „SPA-soma i psyche w terapii uzależnień”.

Pracując w Zespole Lecznictwa Otwartego w Jaworznie zainicjowałam i koordynowałam projekty profilaktyczne: „Razem ku Dobru” oraz „Przyjazne środowisko”, skierowane do osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego, samotnych, przewlekle chorych, niepełnosprawnych.

Kwalifikacje i kompetencje zawodowe zdobywałam, w ośrodkach szkoleniowych, rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne, w tym Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie (całościowe 4 letnie szkolenie specjalistyczne), Małopolski Ośrodek Szkoleń Terapeutów Uzależnień (2 letnie szkolenie specjalistyczne), Krakowskie Centrum Psychodynamiczne w Krakowie (2 letnie szkolenie specjalistyczne).

Na przestrzeni lat podejmowałam także wiele inicjatyw lokalnych, w ramach systemowej profilaktyki uzależnień przy współpracy z Gminnymi Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w następujących miastach: Piekary Śląskie, Bytom, Jaworzno, w ramach prowadzonych przeze mnie badań diagnostycznych, w obszarze szeroko rozumianej problematyki uzależnień.

Byłam także członkiem zespołu koordynującego Miejski Program Ochrony Zdrowia Psychicznego Miasta Jaworzno na lata 2016-2020 oraz współpracowałam z Zespołem interdyscyplinarnym ds. przemocy w rodzinie w Jaworznie.

Przez wiele lat byłam także pracownikiem naukowym, adiunktem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Brałam udział również w wielu kursach/szkoleniach i konferencjach, podczas których miałam możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem i własnymi wynikami badań naukowych, prowadzonych m.in. w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki i terapii zaburzeń zdrowia psychicznego.

Podczas 5-letnich studiów magisterskich i 4-letnich studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, moje zainteresowania naukowe oraz doświadczenie praktycznie skupiało się wokół problematyki, związanej z szeroko rozumianym zdrowiem rodziny, w kontekście systemowej (holistycznej) profilaktyki i psychoterapii, uwzględniającej funkcjonowania człowieka na wielu jego płaszczyznach jednocześnie, w tym na poziomie rozwoju psychicznego, emocjonalnego, fizycznego, społecznego i duchowego.

W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyczno–Zawodowym Psychologa i Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Są one dostępne na stronach internetowych w/w towarzystw.

© 2016